EuReCa
МУЛЬТИДИСЦИПЛІНАРНА КЛІНІКА
Записатись на прийом
особистий/дистанційний
ГРАФІК РОБОТИ: 8:00-20:00, НД: 8:00-16:00
Меню Меню

Ультразвукова діагностика органів малого тазу у жінок (УЗД ОМТ)

Пончко Андрій Володимирович
Пончко Андрій Володимирович12 років досвіду
Спеціалізується на УЗД захворювань серця і магістральних судин та ультразвуковому супроводі інвазивних втручань
Друга спеціальність - «Лікар-анестезіолог ІІ категорії».
Соломенко Катерина Михайлівна
Соломенко Катерина Михайлівна14 років досвіду
Лікар УЗД II категорії, лікар функціональної діагностики I категорії
Катерина Михайлівна проводить УЗД як дітям від народження, так і дорослим.

Правильно проведена підготовка до ультразвукового дослідження підвищує точність клінічного діагнозу, що, в свою чергу, відображається на ефективності призначеного лікування.

Оптимальний час для проведення гінекологічного планового УЗД — це перші 3-5 днів після закінчення менструації, але не пізніше 7-10 дня менструального циклу (якщо рахувати з першого дня менструації).

Планове УЗД органів малого тазу: коли краще робити

Зазвичай, дане УЗД проводиться на початку циклу — 5-7 день, тому що:

1) Відразу після закінчення менструації, в ранню фазу проліферації, більш чітко визначаються структурні особливості порожнини матки та яєчників. Саме в цей час у лікаря є можливість діагностувати такі утворення, як поліп ендометрію, гіперплазія ендометрію, визначити реальні розміри міоматозних вузлів. Також, саме в цей період, є можливість виключити наявність функціональних кист яєчників, які не потребують медичних втручань.

Після овуляції (14 день менструального циклу), в секреторну фазу, слизова порожнини матки стає більш «пухкою» та об’ємною, утворення в порожнині матки чітко не візуалізуються або їх зовнішній вигляд не дає змогу оцінити реальну сонографічну картину. Часто кисти яєчників, що діагностовані у ІІ фазу менструального циклу є функціональними та зникають самостійно після менструації.

2) Якщо необхідно оцінити функцію яєчників (розвиток та динаміку дозрівання фолікулів, момент овуляції, утворення жовтого тіла), рекомендовано пройти УЗД декілька разів протягом одного менструального циклу (контроль менструального циклу):

1-й раз УЗД проводиться на 6-7 день менструального циклу

2-й раз УЗД проводиться на 12-14 день (контроль овуляції)

3-й раз УЗД проводиться на 21 день циклу.

3) При підозрі на ендометріоз — процедуру УЗД рекомендовано пройти у ІІ половину менструального циклу (з 16 по 24 день).

Трансвагінальне УЗД органів малого тазу (ОМТ) у жінок

Дослідження проводиться на 5 -7 день менструального циклу.

Спеціальний вагінальний датчик вводиться у піхву і підводиться до матки, після чого лікар починає сканування внутрішніх статевих органів.

Підготовка:

  • за дві доби до дослідження слід виключити з раціону рослинну їжу (фрукти, овочі, соки, бобові), газовані напої, м'ясні та молочні продукти у великій кількості. Мета такої дієти запобігти газоутворенню у кишечнику. Бульбашки газу можуть створити серйозні перешкоди дослідженню і призвести до діагностичної помилки.
  • за відсутності стулу, напередодні варто прийняти проносне. Якщо це не дасть результату, слід зробити очисну клізму.
  • дослідження проводиться з помірним наповненням сечового міхура, тому останнє сечовипускання повинно бути не пізніше, ніж за 1 годину до дослідження. Наповнений сечовий міхур є орієнтиром для визначення розташування внутрішніх статевих органів.

Трансабдомінальне УЗД органів малого тазу (ОМТ) у жінок

Дослідження проводиться на 5 - 7 день менструального циклу, через передню черевну стінку.

Підготовка:

  • за дві доби до дослідження слід виключити з раціону рослинну їжу (фрукти, овочі, соки, бобові), газовані напої, м'ясні та молочні продукти у великій кількості. Мета такої дієти - запобігти газоутворенню у кишечнику. Бульбашки газу можуть створити серйозні перешкоди дослідженню і привести до діагностичної помилки.
  • за відсутності стулу напередодні, слід зробити очисну клізму.
  • дослідження проводиться з повним сечовим міхуром. На наповнення сечового міхура вказує помірне бажання помочитися. При трансабдомінальному дослідженні наповнений сечовий міхур є «акустичним вікном» та орієнтиром для визначення особливостей розташування і будови внутрішніх статевих органів.

Ціни в Києві

УЗД органів малого тазу (жін.) трансабдомінально 245 грн
184 грн · за попереднім записом
УЗД органів малого тазу (жін.) трансвагінально 290 грн
218 грн · за попереднім записом
Ціни, зазначені на сайті, носять ознайомчий характер і не є публічною офертою

Програма лояльності

Пацієнтам, які вже отримали в клініці будь-яку послугу (зареєстровані), по окремим прозиціям пропонуються спеціальні ціни на послуги.
+38(044)33-999-03
Київ, вул. Хорива, 23В
Передзвонити
© Умови використання
Ліцензія на медичну практику МОЗ України №683 від 7.07.2016 р.
FacebookFacebook