ЛЮДЯМ ІЗ ПОРУШЕННЯМ ЗОРУ B/W mode
EuReCa
Записатись на прийом
особистий/дистанційний
Як нас знайти Київ, вул. Авіаконструктора Антонова, 5
Графік роботи:
8:00-20:00, НД: 8:00-16:00
МенюМеню
Вхід для лікарів
Вхід для лікарів

Пончко Андрій Володимирович
Пончко Андрій Володимирович16 років досвіду
Спеціалізується на УЗД захворювань серця і магістральних судин та ультразвуковому супроводі інвазивних втручань
Друга спеціальність - «Лікар-анестезіолог ІІ категорії».
Цередіані Акакі Давидович
Цередіані Акакі Давидович11 років досвіду
Лікар УЗД
Закінчив медичний факультет Тбіліського Державного Мед. Університету (Грузія). Ординатура «Акушерство та гінекологія». Пройшов спеціалізацію з УЗД та курс тематичного удосконалення

Ультразвукова діагностика передміхурової залози

Найчастіше лікарі рекомендують пацієнтам один з двох видів УЗД передміхурової залози - трансабдомінальне (зовнішнє) або трансректальне (внутрішнє). Вибір методики залежить від віку пацієнта та мети дослідження. Чоловікам після 40 років рекомендовано проходити трансректальне УЗД.

Трансабдомінальне УЗД передміхурової залози

Проводиться через передню черевну стінку.

Хоча цей спосіб не завдає пацієнтові абсолютно ніяких незручностей, інформації від нього набагато менше, ніж від внутрішнього сканування. Зовнішнє УЗД покаже лише загальне зображення простати, але повну картину патологічних змін воно не дає. Це дослідження є скринінговим методом для встановлення наявності патологічних змін.

Підготовка до трансабдомінального УЗД простати

Підготовчі заходи до такої процедури включають:

  • За 3-4 дні до дослідження необхідно скоригувати раціон для запобігання метеоризму і здуття кишечника, які створюють значні труднощі для візуалізації та оцінки отриманих даних.
  • Це дослідження обов'язково потрібно проводити з наповненим сечовим міхуром. На наповнення сечового міхура вказує помірне бажання помочитися. При трансабдомінальному дослідженні наповнений сечовий міхур є «акустичним вікном» та орієнтиром для визначення особливостей розташування і будови передміхурової залози.

Якщо сканування простати робиться через статеві розлади, безпліддя або з метою планового профілактичного огляду, досить випити за 2 години до процедури 1-1,5 літри рідини без газу. Мочитися весь цей час не можна.

Якщо проведення дослідження пов’язане з проблемами з сечовипусканням, необхідно випити за 2 години до процедури 1-1,5 літри рідини без газу. Мочитися весь цей час не можна. При виникненні бажання помочитися – повідомте лікаря. Він проведе сканування при повному сечовому міхурі, а потім попросить Вас спорожнити його . Після цього буде проведено повторне сканування для визначення об’єму залишкової сечі.

Трансректальне УЗД передміхурової залози

Дослідження проводиться через пряму кишку. Датчик вводиться безпосередньо через анальний отвір.

Таку процедуру не можна назвати особливо болючою, але певний дискомфорт, і психологічний, і фізичний, присутній. Але таке дослідження дає найбільш чітке уявлення про патологічні зміни простати, адже датчик відділений від простати лише тонкою стінкою прямої кишки.

Підготовка до трансректального УЗД простати

Основна вимога для проведення УЗД через анальний отвір - це відсутність калових мас у прямій кишці, що забезпечить найбільшу інформативність і дозволить пацієнту уникнути дискомфорту. Існує кілька способів підготовки для трансректального дослідження:

  1. Використання аптечної мікроклізми (наприклад, норгалакс). Спорожнити кишківник потрібно «до чистої води». При цьому, перевагу слід надавати мікроклізмам, які не містять фосфатів, оскільки їх застосування може призвести до порушення функції нирок.
  2. Прийом проносного (наприклад, фортранс). Препарат спеціально призначений для підготовки до медичних процедур і дозволяє повністю очистити кишківник без клізм. Курс передбачає 3-4 пакетика (1 пакетик на літр води) у день перед дослідженням. Якщо дослідження призначене на після обіду, останні два пакетика залишають на ранок. Спорожнити кишківник потрібно «до чистої води». Ампула прямої кишки на момент візиту до лікаря повинна бути порожньою, пацієнт не повинен відчувати позивів на випорожнення.
  3. Звичайна очисна клізма «до чистої води» ввечері напередодні дослідження та за 2 години до процедури.

У будь-якому випадку, застосування того або іншого способу та конкретних лікарських засобів необхідно обговорити з лікарем, який призначив дослідження.

 

Програма лояльності

Пацієнтам, які вже отримали в клініці будь-яку послугу (зареєстровані), по окремим позиціям пропонуються спеціальна вартість послуги.

Тобто, для нових пацієнтів, вартість другої і далі послуг будуть рахуватись як для зареєстрованих.

Програма лояльності

Під час консультації лікар може рекомендувати провести дообстеження. У разі, якщо пацієнт проходитиме їх в нашій клініці, вартість деяких послуг буде нижчою.

Програма лояльності

При направленні сімейного або профільного лікаря іншого медичного закладу. Пацієнту необхідно отримати направлення, історію хвороби та, бажано, контактні дані лікаря для можливості прямого зв'язку.
© Умови використання
Ліцензія на медичну практику МОЗ України №683 від 7.07.2016 р.
FacebookFacebook