EuReCa
МУЛЬТИДИСЦИПЛІНАРНА КЛІНІКА
Телефон +38(044)33-999-03
Передзвонити
Меню Меню

Інфекція сечової системи викликана грибами роду Candida

Кандидурія - це виділення грибів роду Candida в сечі при мікологічних дослідженнях. Кадідоз сечових шляхів - це поэднання кандидурії та клінічних ознак інфекції сечових шляхів.

Безсимптомна кандидурія

Лікування безсимптомної кандидурії протигрибковими препаратами не рекомендоване, оскільки це впливає на захворюваність та виживання пацієнтів, за виключенням пацієнтів з високим ризиком розвитку системного кандидозу, а саме: пацієнти з нейтропенією, новонароджені з дуже низькою вагою та пацієнти, яким планується проведення урологічних втручань. Таким пацієнтам, проводять лікування безсимптомної кандидурії так само, як і кандидемії. При цьому необхідно враховувати, що ехінокандини рідко досягають терапевтичних концентрацій у сечі.

Сама по собі кандидурія є поганою прогностичною ознакою (але це не пов’язано з розвитком кандидозу), а її розвиток вимагає виявлення та усунення факторів ризику її виникнення, наприклад видалення сечових катетерів.

Кандидозний цистит

Лікування кандидозного циститу проводять із застосуванням триазолів, флуцитозину та амфотерицину В. Вкрай важливою є належна тривалість лікування – 2 тижні. Наполегливо рекомендується видаляти сечовий катетер або інші пристрої, які знаходяться у сечових шляхах. Також можливо застосування іригації сечового міхура розчином, що містить амфотерицин В.

Кандидозний пієлонефрит

Для лікування кандидозного пієлонефриту використовують флуконазол, а у випадку резистентності збудника до нього – амфотерицин В з або без флуцитозину. Дуже важливою є ліквідація обструкції сечових шляхів та видалення або заміна нефростомічних трубок, стентів або сечового катетеру. За наявності скупчень грибів проводять їх хірургічне видалення на фоні медикаментозного лікування.


Додаткова інформація

Інфекція сечової системи
+38(044)33-999-03
Київ, вул. Хорива, 23В
Передзвонити
© Умови використання
Ліцензія на медичну практику МОЗ України №683 від 7.07.2016 р.
FacebookFacebook