ЛЮДЯМ ІЗ ПОРУШЕННЯМ ЗОРУ B/W mode
EuReCa
Записатись на прийом
особистий/дистанційний
Як нас знайти Київ, вул. Авіаконструктора Антонова, 5
Графік роботи:
8:00-20:00, НД: 8:00-16:00
МенюМеню
Вхід для лікарів
Вхід для лікарів

Законь Костянтин Миколайович
Законь Костянтин Миколайович24 років досвіду
Лікар-нефролог вищої категорії, кандидат медичних наук | Головний лікар клініки «Еврика» | Член Міжнародної асоціації нефрологів
Дударенко Валерій Борисович
Дударенко Валерій Борисович21 років досвіду
Лікар-нефролог вищої категорії
Старший науковий співробітник відділу інтенсивної нефрології Інституту нефрології НАМН України. Автор і співавтор понад 10 наукових робіт.

Інфекція сечової системи

Інфекція сечової системи є однією з найбільш поширених інфекційних хвороб сучасності та становить 40% усіх госпітальних інфекцій, є причиною 15% усіх позагоспітальних призначень антибіотиків. Близько половини усіх жінок світу хоча б один раз за життя хворіли на інфекцію сечової системи.

Інфекція сечової системи розвивається внаслідок потрапляння до неї патогенного (такого, що здатний викликати захворювання) мікроорганізму. Мікроби можуть потрапити до сечової системи з крові або лімфи (гематогенний та лімфатичний шляхи). Однак численні клінічні та експериментальні дослідження довели, що основним шляхом потрапляння мікробів до сечової системи є висхідний, тобто з уретри. Особливо це стосується мікроорганізмів, які походять з кишківника (наприклад, E. coli та інші види Enterobacteriaceae – ентеробактерій). Це пояснює більшу частоту інфекцій сечової системи у жінок ніж у чоловіків та її зростання після катетерізації або інших інструментальних втручаннях на сечових шляхах. Так, одне введення сечового катетера призводить до розвитку інфекції у 1-2% амбулаторних пацієнтів. Застосування постійних сечових катетерів з дренувальною системою відкритого типу протягом 3-4 днів призводить до бактеріурії практично у всіх пацієнтів. Застосування постійних катетерів з дренувальною системою закритого типу, тобто такої, що має клапан, що запобігає зворотному потоку сечі, дозволяє відстрочити розвиток інфекції, але не запобігти її розвитку.

Гематогенний (з крові) шлях розвитку інфекції сечової системи обмежується кількома відносно нечастими збудниками, такими як Staphylococcus aureus, Candida sp., Salmonella sp. та Mycobacterium tuberculosis, які викликають, перш за все інфекцію інших органів, а потім можуть поширюватись і на сечову систему.

Згідно концепції вірулентності (здатності викликати хворобу) або патогенності мікроорганізмів, не всі види мікробів мають однакову здатність викликати розвиток інфекції. Разом з цим, чим більш «скомпрометованою» є імунна система людини або локальні системи захисту сечової системи (наприклад, внаслідок обструкції або катетеризації), тим менша вірулентність необхідна для розвитку захворювання. Це підтверджується результатами досліджень, які показали, що мікроби виділені у пацієнтів з ускладненою інфекцією сечових шляхів часто не мали факторів вірулентності.

Класифікація інфекцій сечової системи

Інфекцію сечової системи класифікують відповідно до клінічних симптомів та результатів лабораторних досліджень, результатів мікробіологічного дослідження та важкості. На практиці, виділяють ускладнену і неускладнену інфекцію сечової системи. До ускладненої інфекції сечових шляхів не рідко відносять інфекцію, що розвинулась у чоловіків, осіб похилого віку, жінок у менопаузі, вагітних, після втручання на органах сечової системи або у осіб з супутніми захворюваннями. Хоча, наведені вище категорії не рідко мають значні особливості діагностики і лікування інфекції сечових шляхів, загальноприйнятим у світі є виділення у категорію ускладненої інфекції сечових шляхів тільки пацієнтів, які мають структурні або функціональні порушення сечової системи.

Також, інфекцію сечової системи класифікують відповідно до її анатомічного рівня:

Діагностика інфекцій сечової системи

Основою діагностики інфекції сечової системи є наявність клінічних проявів, лейкоцитурія у загальному аналізі сечі та результати бактеріологічного дослідження сечі (див. таблицю). У 60 роках минулого століття була запроваджена концепція істинної бактеріурії ≥ 105 КУО/мл). Згодом, стало зрозуміло, що кількісна характеристика бактеріурії, як значимої, залежить від багатьох чинників і не може бути однакової для різних захворювань. У випадку взяття проби для бактеріологічного аналізу сечі шляхом пункції сечового міхура будь-який рівень бактеріурії вважають патологічним.

 

Категорія
Захворювання
Клінічні симптоми
Лабораторні критерії
1
Симптоми відсутні
> 10 лейкоцитів/мм3
> 105 КУО/мл у двох пробах середньої порції сечі взятих послідовно з проміжком більше 24 годин
2
Дизурія, імперативні позиви, часте сечовипускання, біль у надлобковій ділянці (за відсутності подібних симптомів за 4 тижні до початку захворювання)
> 10 лейкоцитів/мм3
> 103 КУО/мл*
3
Лихоманка, озноб, біль у попереку за відсутності іншого захворювання та клінічних ознак інших захворювань сечової системи
> 10 лейкоцитів/мм3
> 104 КУО/мл*
4
Ускладнена інфекція сечової системи
Будь-яка комбінація симптомів з категорії 1 і 2 та наявність причин вважати інфекцію ускладненою
> 10 лейкоцитів/мм3
> 105 КУО/мл у жінок
> 104 КУО/мл у чоловіків або при отриманні зразку у жінок катетером
5
Рецидивуюча інфекція сечової системи (антимікробна профілактика)
Не менше 3-х епізодів інфекції сечової системи у жінок задокументованої бактеріологічним дослідженням протягом попередніх 12 місяці за відсутності структурних порушень або функціональних розладів сечової системи
< 103 КУО/мл*

 

* Для аналізу береться середня порція сечі під час сечовипускання.

У клініці EuReCa проводять діагностику і лікування ускладненої та неускладненої інфекції сечових шляхів відповідно до європейських та міжнародних рекомендації та стандартів.


ОГЛЯД
Попередній огляд лікарем, при потребі збирається команда, до якої може увійти лікар, який направив пацієнта
Записатись на прийом
ОБСТЕЖЕННЯ
Призначення тільки необхідних дообстежень, пройти які пацієнт може в т.ч. за місцем проживання
КОНСУЛЬТАЦІЯ
Встановлення діагнозу, призначення програми лікування. Особисто або віддалено (телемедично)
ЛІКУВАННЯ
Пройти лікування пацієнт може в будь-якій клініці на вибір, в т.ч. за місцем проживання

Програма лояльності

Пацієнтам, які вже отримали в клініці будь-яку послугу (зареєстровані), по окремим позиціям пропонуються спеціальна вартість послуги.

Тобто, для нових пацієнтів, вартість другої і далі послуг будуть рахуватись як для зареєстрованих.

Програма лояльності

Під час консультації лікар може рекомендувати провести дообстеження. У разі, якщо пацієнт проходитиме їх в нашій клініці, вартість деяких послуг буде нижчою.

Програма лояльності

При направленні сімейного або профільного лікаря іншого медичного закладу. Пацієнту необхідно отримати направлення, історію хвороби та, бажано, контактні дані лікаря для можливості прямого зв'язку.




© Умови використання
Ліцензія на медичну практику МОЗ України №683 від 7.07.2016 р.
FacebookFacebook