ЛЮДЯМ ІЗ ПОРУШЕННЯМ ЗОРУ B/W mode
EuReCa
Записатись на прийом
особистий/дистанційний
МенюМеню

Ресинхронізаційний ШВРС, CRT

Ресинхронізаційний кардіостимулятор, або CRT (Cardiac Resynchronization Therapy) - це комп’ютеризований штучний водій ритму серця, який дозволяє утримувати необхідну частоту серцевих скорочень та дає можливість відновити втрачену фізіологічну синхронізацію різних сегментів хворого серця.

Імплантація CRT рекомендована, якщо:

  • зберігається виражена серцева недостатність, незважаючи на оптимальне медикаментозне лікування
  • серце б’ється надто повільно
  • ліві відділи Вашого серця скорочується із запізненням.

Як працює CRT

Як і традиційні кардіостимулятори, CRT має електрод, який імплантується в нижню праву камеру серця – правий шлуночок та в верхню праву камеру серця – праве передсердя. Проте, на відміну від традиційних кардіостимуляторів, CRT має додатковий, третій, електрод, який розташовується в лівих відділах серця і дозволяє компенсувати запізнення їх скорочення. Це дозволяє синхронізувати роботу камер серця та досягти ефективного викиду крові в основні судини.

Процедура імплантації CRT

Перед процедурою імплантації лікар-анестезіолог пропонує фармакологічний препарат, який дозволить зменшити тривожність та больові відчуття, проте пацієнт буде знаходитись в свідомості і буде в змозі чути та навіть розмовляти з медичним персоналом.

Процедура імплантації CRT, зазвичай, включає такі етапи:

  • Лікар виконає місцеве знеболення підключичної ділянки (зазвичай лівої)
  • Виконується розріз шкіри 3-5 см в довжину та виявляється необхідна венозна судина
  • Через мініатюрний прокол в венозній судині в порожнину серця заводять необхідні електроди. Для позиціонування електродів хірургічна команда використає пересувний флюороскопічний апарат
  • Як тільки електрод позиціоновано, лікар виконає тестування електроду, щоб впевнитись, що це місце є найкращим для стимуляції серця пацієнта
  • Лікар може запропонувати виконати деякі дії – зробити глибокий вдих, покашляти тощо, для того, щоб впевнитись в стабільності позиції електрода
  • При завершенні процедури імплантації пацієнт можете відчути тиск у місці імплантації – лікарю необхідно сформувати під шкірою кишеню, де буде знаходитись прилад
  • Останнім кроком буде приєднання імплантованих електродів до приладу CRT, вкладання приладу в сформовану кишеню та ушивання виконаного хірургічного розрізу

Тривалість процедури імплантації CRT залежить від типу імплантованого пристрою, особливостей анатомії судин та серця, а також від часу, необхідного для оптимального позиціонування електродів в камерах серця.

Зазвичай, госпіталізація з приводу імплантації CRT триває 2-3 дні, а виписка здійснюється на наступний день після імплантації та перевірки пристрою.

Після імплантації ресинхронізаційного кардиостимулятора

Більшість пацієнтів відчувають суттєве зменшення таких симптомів як запаморочення, слабкість, задишка, набряки тощо після імплантації CRT.

Значна частина пацієнтів відчуває себе в безпеці, оскільки скорочення серця тепер відстежуються та корегуються високотехнологічним комп’ютерним приладом.

Ризики

Імплантація CRT в поодиноких випадках може супроводжуватися ускладненнями, такими як розвиток інфекції, кровотеча, пошкодження судинного русла або камер серця. Ці ускладнення, зазвичай, можуть бути вилікувані.

Після процедури імплантації пацієнт може відчувати деяких дискомфорт в місці знаходження приладу, проте ці відчуття зникають на другий-третій день після імплантації.

Важливо пам’ятати, що CRT – це штучний прилад, який буде потребувати регулярної перевірки адекватності роботи (1 раз на 6 місяців, а при необхідності - частіше).

Подальше життя з CRT

З моменту імплантації CRT відстежує, координує та підтримує роботу серця. Обмеженням у роботі та фізичному навантаженні буде виключно самопочуття. З імплантованими приладами CRT можна користуватися будь-якими побутовими електричними приладами та мобільним телефоном. У разі необхідності проведення магнітно-резонансної томографії (МРТ) або при роботі із специфічним обладнанням (радіо-локатори, промислові генератори, металопереробні цехи ) необхідно звернутись за інформацією до лікаря.

Важливо пам’ятати, що для ефективної роботи CRT необхідні дотримання оптимальної медикаментозної терапії, та своєчасна перевірка роботи кардиостимулятора

Ціни в Києві

ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ
грн
ПРОГРАМА ЛОЯЛЬНОСТІ
грн
Електрокардіостимуляція
Перевірка роботи імплантованого кардіовертера-дефібрилятора або ресинхронізаційного (трикамерного) ШВРС1 000
Імплантація ресинхронізаційного (трикамерного) ШВРС (CRT)
Консультації
Консультація аритмолога600

Ціни, зазначені на сайті, носять ознайомчий характер і не є публічною офертою

Програма лояльності

Пацієнтам, які вже отримали в клініці будь-яку послугу (зареєстровані), по окремим позиціям пропонуються спеціальна вартість послуги.

Тобто, для нових пацієнтів, вартість другої і далі послуг будуть рахуватись як для зареєстрованих.

Програма лояльності

Під час консультації лікар може рекомендувати провести дообстеження. У разі, якщо пацієнт проходитиме їх в нашій клініці, вартість деяких послуг буде нижчою.

Програма лояльності

При направленні сімейного або профільного лікаря іншого медичного закладу. Пацієнту необхідно отримати направлення, історію хвороби та, бажано, контактні дані лікаря для можливості прямого зв'язку.
© Умови використання
Ліцензія на медичну практику МОЗ України №683 від 7.07.2016 р.
FacebookFacebook