ЛЮДЯМ ІЗ ПОРУШЕННЯМ ЗОРУ B/W mode
EuReCa
Записатись на прийом
особистий/дистанційний
МенюМеню

Циклофосфан (лікування)

Ця інструкція призначена для пацієнтів, яким циклофосфан був призначений для лікування захворювання нирок

Навіщо приймати циклофосфан

Циклофосфан – це препарат для послаблення імунної системи (імунодепресант). У клініці EuReCa циклофосфан використовується для лікування хвороб нирок, які викликані гіперактивністю імунної системи або «автоімунних захворювань». Наприклад:

 • Васкуліт (запалення кровоносних судин)
 • Системний червоний вовчак, який уражує нирки

Також циклофосфан застосовується для лікування певних онкозахворювань, оскільки він належить до хіміотерапевтичних засобів. Однак, його призначення вам не означає, що у вас є рак.

Які побічні ефекти можуть виникнути під час прийому циклофосфану

Можливі загальні короткострокові побічні ефекти від прийому циклофосфану:

 • Надто сильне зменшення кількості лейкоцитів в крові (збільшується ризик інфікування). Кількість лейкоцитів визначається під час аналізу крові.
 • Нудота та/або блювота.
 • Подразнення сечового міхура, яке може супроводжуватися появою крові в сечі, печіння під час сечовипускання та частим сечовипусканням.

Інші побічні ефекти:

 • Втрата волосся (після закінчення прийому препарату волосся відростає).
 • Діарея.
 • Виразки в ротовій порожнині.
 • Зміна кольору шкіри – потемніння. Але це трапляється дуже рідко.
 • Зниження рівня тромбоцитів – це призводить до появи безпричинної появи синців та кровотеч, які не так просто зупинити.

Також циклофосфан може:

 • Викликати безпліддя – потрібно попередньо проконсультуватися з нефрологом.
 • Зашкодити ненародженій дитині – як чоловікові, так і жінці потрібно відмовитися від зачаття під час прийому препарату та протягом трьох місяців після завершення лікування.
 • Рак – прийом циклофосфану дещо збільшує ризик виникнення раку сечового міхура або деяких інших онкозахворювань. Ваш лікар повинен надати вам більше інформації по даному факту.

Циклофосфан часто призначають разом зі стероїдами, які необхідні для лікування багатьох захворювань нирок. Вони допомагають зменшити запальні процеси в нирках. Тривалість прийому цих препаратів залежить від стану нирок. При призначенні даних препаратів лікар повідомить вас про причини даного призначення та термін прийому. Також вас проінформують про побічні ефекти та обмеження, яких слід дотримуватися.

Як приймається циклофосфан

Є два основні способу прийому циклофосфану:

 • Внутрішньовенне введення
 • Пігулки (зазвичай приймаються 1 раз на день)

Як правило, циклофосфан вводиться внутрішньовенно (рідина) у вену на руці. Доза циклосфану (як рідини, так і пігулок) визначається залежно від вашого стану здоров’я і може змінюватися з урахування вашої реакції на лікування. Внутрішньовенні вливання циклофосфану призначають 1 раз на 2 тижні або 1 раз на 3 тижні чи 1 раз на місяць. Як правило, призначається 6 процедур (циклів). Перед вливанням циклофосфану проводиться аналіз крові для визначення стану нирок та печінки, а також для контролю рівня лейкоцитів (кров’яні тільця, які борються з інфекцією).

Що відбувається в день прийому циклофосфану

В день вливання циклофосфану рекомендується легкий сніданок, оскільки під час процедури ви можете відчувати нудоту.

Візьміть з собою перелік всіх ліків та рослинних препаратів, які ви приймаєте.

Перед процедурою вас огляне лікар та перевірить вашу історію хвороби. Перед процедурою вам ще раз розкажуть про всі ризики та користь прийому даного препарату та попросять підписати згоду на лікування. Лише після цього у вену на руці введуть катетер (маленька пластикова трубка), яку ще також називають крапельницею. Вливання триває одну-дві години. Перед введення циклофосфану робиться ін’єкція месни – це препарат, який захищає стінки сечового міхура.

Також вам дадуть пігулки ондансетрону або метоклопраміду, які зменшують нудоту.

Хоча саме процедура введення циклофосфану триває приблизно годину, в лікарні вам потрібно буде провести 3-4 години. Це потрібно для того, щоб лікар оцінив ваш стан. Також можуть бути проведені інші необхідні обстеження, призначені додаткові препарати тощо. Вас може супроводжувати друг чи родич.

Що відбувається після вливання циклофосфану

Лікар може призначити вам прийом наступних препаратів:

 • Ондансетрон (2 пігулки) – перша таблетка приймається через 12 годин після процедури при поганому самопочутті. Інша приймається в разі необхідності через 24 години після процедури. Також цей препарат може застосовуватись у вигляді ін’єкцій або застосовуватись метоклопрамід.
 • Месна (2 пігулки) – одна пігулка приймається через 4 години після процедури, а інша через 8 годин після вливання циклофосфану. Не рідко месна застосовується внутрішньовенно.

Дуже важливо пити багато рідини протягом 24 годин після введення циклофосфану, якщо, звичайно, вам не обмежили вживання рідини через набряки. Скільки саме пити рідини вас проінформує лікар-нефролог. Це допоможе вивести циклофосфан та захистити сечовий міхур. Також важливу роль відіграє регулярне сечовипускання, тому як тільки виникає така потреба бажано не терпіти.

Не має потреби вимірювати температуру, якщо відсутня лихоманка і не погіршується самопочуття. Якщо температура тіла становить 37.5 - 38°C, то через 4 години потрібно ще раз її виміряти. Якщо показники не змінилися, тоді потрібно звернутися до лікаря і повідомити, що ви проходите курс лікування циклофосфаном та у вас підвищена температура тіла. Якщо температура тіла вище 38°C, то потрібно негайно звернутися до лікаря.

По завершенню процедури, вам призначать дату наступного вливання циклофосфану.

Прийом циклофосфану в таблетках

Таблетки циклофосфану потрібно приймати вранці натщесерце. Якщо прийом препарату натщесерце негативно впливає на ваше самопочуття, тоді таблетки приймаються під час їжі. Протягом всього курсу лікування циклофосфаном, щотижня потрібно робити загальний аналіз крові для контролю рівня лейкоцитів та тромбоцитів. Попередньо узгодьте з лікарем дату аналізу.

Чи потрібно приймати ще якісь препарати під час курсу лікування циклофосфаном

Незалежно від того, як ви приймаєте циклофосфан (в таблетках чи внутрішньовенно) для запобіганню побічних ефектів вам можуть призначити наступні препарати:

 • Ко-тримоксазол (пігулки) – приймаються щодня. Захищають легені від інфекцій.
 • Ранітидин чи інші ліки для зниження кислотності шлунку (якщо ви приймаєте ще й стероїдні препарати).
 • Кальцій, вітамін D та, залежно від стану нирок, ризедронат для захисту кісток (якщо ви приймаєте ще й стероїдні препарати).

Під час курсу лікування продовжуйте приймати свої ліки. Лікар-нефролог обов’язково попередить вас про будь-які зміни в прийомі ліків.

Як зрозуміти, чи допомагає лікування

Про конкретні результати лікування циклофосфаном можна говорити лише по завершенню всього курсу. Після детального обстеження лікар зможе оцінити ефективність лікування.

Що ще потрібно знати при прийомі циклофосфану

Алкоголь – немає жорстких обмежень на вживання алкоголю під час прийому циклофосфану.

Годування грудьми – під час прийому препарату необхідно відмовитися від годування грудьми, оскільки через грудне молоко циклофосфан може потрапити в організм дитини.

Імунізація – потрібно відмовитися від «живих» вакцин (наприклад, вакцини проти вітрянки та оперізуючого лишаю). Обов’язково проконсультуйтесь з лікарем про дозволені вакцини та можливі ризики.

 

Програма лояльності

Пацієнтам, які вже отримали в клініці будь-яку послугу (зареєстровані), по окремим позиціям пропонуються спеціальна вартість послуги.

Тобто, для нових пацієнтів, вартість другої і далі послуг будуть рахуватись як для зареєстрованих.

Програма лояльності

Під час консультації лікар може рекомендувати провести дообстеження. У разі, якщо пацієнт проходитиме їх в нашій клініці, вартість деяких послуг буде нижчою.

Програма лояльності

При направленні сімейного або профільного лікаря іншого медичного закладу. Пацієнту необхідно отримати направлення, історію хвороби та, бажано, контактні дані лікаря для можливості прямого зв'язку.
© Умови використання
Ліцензія на медичну практику МОЗ України №683 від 7.07.2016 р.
FacebookFacebook