ЛЮДЯМ ІЗ ПОРУШЕННЯМ ЗОРУ B/W mode
EuReCa
Записатись на прийом
особистий/дистанційний
МенюМеню

Безсимптомна бактеріурія у осіб з факторами ризику розвитку інфекції сечової системи

Жінки у постменопаузі мають високу частоту безсимптомної бактеріурії, а її лікування не рекомендоване, так само, як і у молодих жінок.

У хворих на цукровий діабет, навіть компенсований, часто спостерігається безсимптомна бактеріурія. Разом з цим, її ерадикація не зменшує ризик симптоматичної інфекції сечової системи у таких пацієнтів. Крім цього, відсутність лікування безсимптомної бактеріурії не пов’язана з розвитком діабетичної нефропатії. Отже, скринінг та лікування безсимптомної бактеріурії у хворих на компенсований цукровий діабет не рекомендоване (рівень доказовості 1b, якість доказів А).

Пацієнти з дисфункцією (нейрогенний сечовий міхур унаслідок множинного склерозу або пошкодження спинного мозку) та /або реконструктивними операціями на нижніх сечових шляхах часто мають безсимптомну бактеріурію, а дослідження продемонстрували відсутність користі від її лікування. Більше того, у пацієнтів з дисфункцією нижніх сечових шляхів навмисна колонізація штамом E. coli 83972, яка призводила до безсимптомної бактеріурії, була ефективною у попередженні рецидивів симптоматичної інфекції сечових шляхів. Отже, скринінг і лікування безсимптомної бактеріурії у таких пацієнтів не рекомендоване (рівень доказовості 2b, якість доказів В).

У пацієнтів з катетеризованим сечовим міхуром, нефростомою або надлобковим катетером чи стентуванням сечоводів безсимптомна бактеріурія розвивається завжди, а її лікування не має позитивного ефекту (рівень доказовості 4, якість доказів С). Заміна сечового катетера, яка відбулась без ускладнень також не потребує діагностики чи лікування безсимптомної бактеріурії (рівень доказовості 4, якість доказів С). Разом з цим, безсимптомна бактеріурія є фактором ризику розвитку симптоматичної інфекції при заміні нефростомічної трубки та стентів сечоводів у зв’язку з чим у таких пацієнтів рекомендовано проводити її скринінг та лікування перед втручанням (рівень доказовості 4, якість доказів С).

Результати ретроспективних спостережних досліджень свідчать, що пацієнти з трансплантованою ниркою та безсимптомною бактеріурією не отримують ні короткострокової, ні довгострокової користі від її лікування. У зв’язку з чим проведення лікування не рекомендоване (рівень доказовості 3, якість доказів В).

Рішення про лікування безсимптомної бактеріурії у пацієнтів з імунодефіцитом або критично хворих розглядається індивідуально у кожному випадку з обов’язковою оцінкою потенціальної користі і шкоди від його проведення (рівень доказовості 4, якість доказів С).

Лікування безсимптомної кандидурії не рекомендоване у пацієнтів без супутніх захворювань (рівень доказовості 1b, якість доказів А).

При проведенні інвазивних втручань (крім сечових шляхів) безсимптомна бактеріурія не розглядається, як фактор ризику, а отже її діагностування не є необхідним (рівень доказовості 4, якість доказів С). У випадку втручання на сечових шляхах безсимптомна бактеріурія є фактором ризику розвитку симптоматичної інфекції. Таким чином, необхідне виконання бактеріологічного дослідження сечі перед проведенням втручання та, у випадку встановлення діагнозу безсимптомної бактеріурії, проведення доопераційного лікування (рівень доказовості 3, якість доказів В).

У випадку необхідності лікування безсимптомної бактеріурії проводиться так само, як і симптоматичної інфекції сечової системи (тими самими антибактеріальними препаратами з такою ж тривалістю) з урахуванням супутніх захворювань і станів (відповідно до цього обирається схема лікування ускладненої чи неускладненої симптоматичної інфекції). Оскільки лікування безсимптомної бактеріурії не повинно бути емпіричним (тобто засновуватись лише на досвіді), основою лікування є визначення чутливості бактерій до антибіотиків.

Отже, на сьогодні, ефективність скринінгу і лікування безсимптомною бактеріурії доведена лише для пацієнтів перед хірургічними втручаннями на сечових шляхах. Рішення про лікування безсимптомною бактеріурії у вагітних, пацієнтів з імунодефіцитами та у критичних станах лишається на розсуд лікаря і залежить від балансу очікуваної користі і можливої шкоди від його проведення. У всіх інших випадках проводити лікування безсимптомної бактеріурії не рекомендовано.


ОГЛЯД
Попередній огляд лікарем, при потребі збирається команда, до якої може увійти лікар, який направив пацієнта
Записатись на прийом
ОБСТЕЖЕННЯ
Призначення тільки необхідних дообстежень, пройти які пацієнт може в т.ч. за місцем проживання
КОНСУЛЬТАЦІЯ
Встановлення діагнозу, призначення програми лікування. Особисто або віддалено (телемедично)
ЛІКУВАННЯ
Пройти лікування пацієнт може в будь-якій клініці на вибір, в т.ч. за місцем проживання


Додаткова інформація

Безсимптомна бактеріурія

Програма лояльності

Пацієнтам, які вже отримали в клініці будь-яку послугу (зареєстровані), по окремим позиціям пропонуються спеціальна вартість послуги.

Тобто, для нових пацієнтів, вартість другої і далі послуг будуть рахуватись як для зареєстрованих.

Програма лояльності

Під час консультації лікар може рекомендувати провести дообстеження. У разі, якщо пацієнт проходитиме їх в нашій клініці, вартість деяких послуг буде нижчою.

Програма лояльності

При направленні сімейного або профільного лікаря іншого медичного закладу. Пацієнту необхідно отримати направлення, історію хвороби та, бажано, контактні дані лікаря для можливості прямого зв'язку.
© Умови використання
Ліцензія на медичну практику МОЗ України №683 від 7.07.2016 р.
FacebookFacebook