EuReCa
МУЛЬТИДИСЦИПЛІНАРНА КЛІНІКА
Телефон +38(044)33-999-03
Передзвонити
Меню Меню

Кардіотоксичність протипухлинної терапії: серцева недостатність

Найбільш частим проявом кардіотоксичності протипухлинної терапії (тобто ускладненням з боку серцево-судинної системи) є міокардіальна дисфункція та серцева недостатність. Час виникнення цього ускладнення залежить від того, які протипухлинні препарати застосовуються для лікування і варіює від кількох днів до років після завершення лікування. Деякі хіміотерапевтичні засоби викликають ремоделювання (перебудову) міокарду (серцевого м’яза), що прогресує та часто має незворотні наслідки, інші — призводять лише до транзиторної (така, що не призводить до незворотних наслідків) серцевої дисфункції, яка легко піддається лікування. До перших належать антрацикліни, а, наприклад, інгібітори васкулярного ендотеліального фактора росту (VEGF) можуть викликати, як незворотні зміни, так і ті, що піддаються лікуванню.

При застосуванні протипухлинних препаратів з вираженою кардіотоксичністю особливо важливо якомога раніше її діагностувати та розпочати лікування, оскільки це збільшує шанси на успішність лікування, дозволяє не переривати протипухлинну терапію та зменшує ризик розвитку незворотних змін у серцевому м’язі. І навпаки, запізнілий початок ускладнює лікування та значно зменшує частоту одужання (Cardinale D, Colombo A, Lamantia G, Colombo N, Civelli M, De Giacomi G, Rubino M, Veglia F, Fiorentini C, Cipolla CM. Anthracycline-induced cardiomyopathy: clinical relevance and response to pharmacologic therapy. J Am Coll Cardiol 2010;55:213 –220).

До факторів ризику кардіотоксичності (тобто фактори, які значно збільшують ймовірність розвитку або погіршення перебігу серцево-судинних захворювань) протипухлинної терапії належать: наявність захворювання серця (серцева недостатність, ішемічна хвороба серця, ураження клапанів серця), артеріальна гіпертензія, гіпертрофія міокарду, вік, паління, вживання алкоголю, цукровий діабет, захворювання нирок, генетичні фактори тощо.

Частота розвитку дисфункції міокарду та серцевої недостатності залежить від хіміотерапевтичного засобу, що застосовується для лікування і коливається в межах від 0,5% до 48%. Серцева недостатність розвивається 22% пацієнтів, які одужали від онкологічного захворювання і отримували променеву терапію.

У клініці EuReCa (Еврика) обстеження пацієнтів, які отримують протипухлинну терапію проводять у відповідності до рекомендацій, включають проведення ЕхоКГ з визначення сегментарної скоротливості міокарду (цей метод забезпечує найбільш ранню діагностику серцевої недостатності, до появи клінічних ознак). Важливо, що протягом всього періоду спостереження за пацієнтами не рекомендовано змінювати метод візуалізації функції міокарду.

Ціни в Києві

Скринінг кардіотоксичності протипухлинної терапії (консультація кардіолога, ЕКГ, ЕхоКГ з визначенням сегментарної скоротливості міокарду, функції клапанів та тиску у легеневій артерії, добовий холтерівський моніторинг ЕКГ, добовий амбулаторний моніторинг артеріального тиску)1750 грн 1260 грн
Спеціальна пропозиція
Кардіоскринінг пацієнтів з онкологічними захворюваннями перед хірургічними втручаннями (консультація кардіолога, ЕКГ, ЕхоКГ з визначенням сегментарної скоротливості міокарду, функції клапанів та тиску у легеневій артерії)1230 грн 950 грн
Спеціальна пропозиція

Додаткова інформація

Кардіотоксичність протипухлинної терапії: тромбоемболічні ускладнення

Кардіотоксичність протипухлинної терапії: ураження периферійних артерій

Кардіотоксичність протипухлинної терапії: легенева гіпертензія

Кардіотоксичність протипухлинної терапії: ішемія міокарду

Кардіотоксичність протипухлинної терапії: порушення ритму серця (аритмії)

Кардіотоксичність протипухлинної терапії: артеріальна гіпертензія

Кардіотоксичність протипухлинної терапії: ураження клапанів серця
+38(044)33-999-03
Київ, вул. Хорива, 23В
Передзвонити
© Умови використання
Ліцензія на медичну практику МОЗ України №683 від 7.07.2016 р.
FacebookFacebook