ЛЮДЯМ ІЗ ПОРУШЕННЯМ ЗОРУ B/W mode
EuReCa
Записатись на прийом
особистий/дистанційний
МенюМеню
Вхід для лікарів
Вхід для лікарів

Перитонеальний діаліз

Перитонеальний діаліз — метод лікування ниркової недостатності в основі якого лежить обмін речовинами між кров’ю пацієнта та діалізуючим розчином через очеревину. Таким чином, очеревина в перитонеальному діалізі відіграє таку саму роль, як мембрана діалізатору в гемодіалізі.

Для лікування перитонеальним діалізом необхідно імплантувати спеціальний катетер в черевну порожнину (точніше — в очеревинний простір). За допомогою цього катетера до очеревинного простору пацієнт вводить спеціальний розчин (як правило, глюкози та солей), який утримується всередині протягом 4-8 годин, через багату капілярами очеревину відбуваються виведення до розчину продуктів обміну речовин та води. Після цього розчин через катетер виводиться назовні. Такий цикл називається обміном. Лікування перитонеальним діалізом проводиться щодня протягом всього періоду лікування.

Peritoneal dialysis

Основною перевагою перитонеального діалізу порівняно з гемодіалізом є відносна простота технології, що дозволяє більшості пацієнтів проводити процедуру самостійно вдома або на роботі.

Види перитонеального діалізу

При постійному амбулаторному перитонеальному діалізі (ПАПД) пацієт, як правило, самостійно проводить 4-6 обмінів на добу.

Автоматичний перитонеальний діаліз (АПД) або постійний циклерний перитонеальний діаліз (ПЦПД) проводиться за допомогою спеціального апарату — циклеру, який контролює об’єм введеного та виведеного розчину та тривалість періоду експозиції. Лікування ПЦПД як правило, проводять вночі під час сну, а на весь денний період в черевній порожнині залишається певний об’єм розчину.

Варіант АПД, при якому протягом дня не залишають розчину називається нічним інтермітуючим перитонеальним діалізом (НІПД) або просто інтермітуючим перитонеальним діалізом (ІПД). Також варіантом АПД є припливний перитонеальний діаліз (ППД) під час якого циклер виводить з черевної порожнини не весь об’єм раніше введеного розчину, а лише його певну частину, заміщуючи її таким саме об’ємом «свіжого» розчину.

Немає переконливих доказів переваги будь-якого підходу над іншим з точки зору виживання пацієнтів, але існує ряд нюансів які потрібно врахувати при виборі оптимальної методики, яка буде максимально відповідатиме індивідуальним потребам пацієнта. Фахівці клініки мають великий досвід лікування перитонеальним діалізом, ще у 2004 році вони прийняли участь у запровадженні даного підходу в практику охорони здоров’я України, як методу рутинного лікування дорослих з термінальною нирковою недостатністю.

Показання до початку лікування гемодіалізом та перитонеальним діалізом однакові. Але найкращі результати від лікування перитонеальним діалізом спостерігаються у пацієнтів з достатнім добовим діурезом (об’ємом сечі), тих які не лікувались попередньо гемодіалізом, не мали операцій на черевній порожнині, не мають кил та полікистозу нирок. Ще одним важливим фактором успішного лікування перитонеальним діалізом є транспортні характеристики. Так звані «швидкі транспортери» мають певні складності з видалення достатньої кількості рідини з організму, але на жаль достовірно встановити транспортні характеристики очеревини можливо встановити лише після 1 місяця лікування перитонеальним діалізом за допомогою спеціального тесту.

Лікування

- Імплантація катетера для перитонеального діалізу

- Лікування дислокації («спливання») перитонеального катетера

- Навчання пацієнта або його «асистента» техніці проведення обмінів при лікуванні постійним абмулаторним перитонеальним діалізом (ПАПД) та автоматичним перитонеальним діалізом (АПД)

- Розробка програми лікування ПАПД або АПД

- Визначення адекватності ПАПД або АПД

- Визначення транспортних властивостей очеревини

- Лікування інфекційних ускладнень перитонеального діалізу: інфекція місця виходу катетера, тунельна інфекція, ПД-ассоційовані перитоніти;

- Діагностика та лікування інкапсулюючого перитонеального склерозу

- Програми діагностики та лікування:

  • Анемії
  • Серцево-судинних захворювань
  • Порушень обміну фосфору і кальцію та вторинного гіперпаратиреозу
  • Порушень кислотно-основного стану крові
  • Порушень харчового статусу
  • Порушення обміну електролітів
  • Порушень ліпідного обміну

ОГЛЯД
Попередній огляд лікарем, при потребі збирається команда, до якої може увійти лікар, який направив пацієнта
Записатись на прийом
ОБСТЕЖЕННЯ
Призначення тільки необхідних дообстежень, пройти які пацієнт може в т.ч. за місцем проживання
КОНСУЛЬТАЦІЯ
Встановлення діагнозу, призначення програми лікування. Особисто або віддалено (телемедично)
ЛІКУВАННЯ
Пройти лікування пацієнт може в будь-якій клініці на вибір, в т.ч. за місцем проживання

Ціни в Києві

ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ
грн
ПРОГРАМА ЛОЯЛЬНОСТІ
грн
Консультації
Консультація нефролога (включає: УЗД нирок, визначення ниркової функції та скринінговий аналіз сечі)450300
для зареєстрованих
або
за направленням лікаря
Супровід нефролога (включає необмежену кількість консультацій протягом одного місяця)600

Ціни, зазначені на сайті, носять ознайомчий характер і не є публічною офертою


Додаткова інформація

Звичайний гемодіаліз

Подовжений амбулаторний гемодіаліз

Гостра діалізна терапія

Високопоточний гемодіаліз

Короткий щоденний гемодіаліз

Гемодіафільтрація

Нічний гемодіаліз

Домашній гемодіаліз

Програма лояльності

Пацієнтам, які вже отримали в клініці будь-яку послугу (зареєстровані), по окремим позиціям пропонуються спеціальна вартість послуги.

Тобто, для нових пацієнтів, вартість другої і далі послуг будуть рахуватись як для зареєстрованих.

Програма лояльності

Під час консультації лікар може рекомендувати провести дообстеження. У разі, якщо пацієнт проходитиме їх в нашій клініці, вартість деяких послуг буде нижчою.

Програма лояльності

При направленні сімейного або профільного лікаря іншого медичного закладу. Пацієнту необхідно отримати направлення, історію хвороби та, бажано, контактні дані лікаря для можливості прямого зв'язку.




© Умови використання
Ліцензія на медичну практику МОЗ України №683 від 7.07.2016 р.
FacebookFacebook