EuReCa
МУЛЬТИДИСЦИПЛІНАРНА КЛІНІКА
Телефон +38(044)33-999-03
Передзвонити
Меню Меню

УЗД в перший триместр вагітності (11-14 тиждень)

Перший триместр вагітності триває з 1 по 12 тиждень.

Метою УЗД у цьому періоді є підтвердження вагітності, діагностика позаматкової вагітності, перевірка серцебиття плода, встановлення гестаційного віку плоду та дати пологів, виявлення багатоплідної вагітності та оцінка стану плаценти, визначення локалізації матки, шийки матки та яєчників. Найчастіше перше ультразвукове дослідження вагітним проводять на 6-8 тижні. На цьому терміні плід дуже малий, а матка та фаллопієві труби розташовані у малому тазі, тому найчастіше для отримання якісного зображення виконують трансвагінальне дослідження. Дослідження безболісне і виконується за допомогою тонкого датчика, який генерує ультразвукові хвилі, які по-різному відбиваються від тканин та, після обробки спеціальним програмним забезпеченням, формують чорно-біле зображення плоду. На таких термінах, оцінити зображення може лише фахівець. На більш пізніх термінах вагітности (13 тижнів) можна отримати більш чітке зображення для того щоб поділитись новиною з близькими.

Проведення УЗД у першому триместрі вагітності дозволяє оцінити вік плода та більш точно встановити строки необхідних обстежень під час вагітності. Особливу цінність має УЗД для діагностики позаматкової вагітності (коли плід росте за межами матки) та багатоплідної вагітності.

Також, у першому триместрі можливе проведення вимірювання товщини комірного простору (nuchal translucency (NT) test), який дозволяє встановити наявність деяких хромосомних порушень (наприклад, синдром Дауна - трисомія 21 пари хромосом, синдром Патау - трисомія 13 пари хромосом, синдром Едвардса - трисомія 18 пари хромосом) та вад серця. Цей тест складається з двох етапів. На першому, проводиться аналіз крові на вміст певних гормонів та білків. На другому, за допомогою ультразвуку оцінюють товщину потилиці. Її збільшення свідчить про ризик наведених вище захворювань.

У терміни понад 10 тижнів вагітності, УЗД, як правило, проводять трансабдомінально (через шкіру живота). 

Ціни в Києві

УЗД ранніх термінів вагітності (до 10 тиж.)250 грн
188 грн - за попереднім записом
УЗД скринінг І триместр (11-14 тижнів)450 грн
338 грн - за попереднім записом

Додаткова інформація

Ультразвукова діагностика під час вагітності

УЗД в другому триместрі вагітності (18-22 тиждень)

УЗД в третьому триместрі (30-32 тиждень)
+38(044)33-999-03
Київ, вул. Хорива, 23В
Передзвонити
© Умови використання
Ліцензія на медичну практику МОЗ України №683 від 7.07.2016 р.
FacebookFacebook