EuReCa
МУЛЬТИДИСЦИПЛІНАРНА КЛІНІКА
Телефон +38(044)33-999-03
Передзвонити
Меню Меню

Гостра серцева недостатність

Гостра серцева недостатність – це різке погіршення функції міокарду, в результаті якого зменшується серцевий викид та збільшується розрив між потребою організму в кисні та його надходженням. Це одна з найчастіших причин смерті внаслідок серцево-судинних захворювань.

Симптоми гострої серцевої недостатності

Гостра серцева недостатність поділяється на лівошлуночкову, правошлуночкову та синдром малого серцевого викиду (кардіогенний шок).

При лівошлуночковій гострій серцевій недостатності у хворого спостерігається задишка, яка може перейти в задуху, кашель та аритмію. Також спостерігається зниження артеріального тиску та блідість шкіри. При погіршенні стану може виникнути набряк легень та з’явиться кашель з виділенням піни.

Симптомами правошлуночкової гострої серцевої недостатності є задишка, задуха, болі за грудиною, бронхоспазм, холодний піт, синюшність  шкіри та набухання вен на шиї. Пульс стає прискореним і ниткоподібним.

Синдром малого серцевого викиду має наступні симптоми: больовий синдром, зниження артеріального тиску (аж до нуля) прискорений ниткоподібний пульс та  бліда шкіра.

В подальшому може виникнути набряк легень та ниркова недостатність.

Симптоми гострої серцевої недостатності

Діагностика гострої серцевої недостатності

Діагностика гострої серцевої недостатності базується на виявленні її клінічних ознак, які, втім, є неспецифічними (тобто ці ознаки можуть спостерігатись і при інших захворюваннях). Тому у клініці EuReCa застосовують обов’язкове лабораторне підтвердження діагнозу. Крім того досвідчені лікарі за допомогою найсучаснішого методу УЗД серця (ехокардіографії з векторним аналізом) обов’язково встановлять причину її виникнення.

Лікування гострої серцевої недостатності

Лікування гострої серцевої недостатності  – це цілий комплекс заходів, спрямованих на запобігання перевантаження серцевого м’язу та забезпечення адекватного надходження кисню до тканин. Лікування залежить від причини серцевої недостатності та ступеня її важкості. Як правило, лікування медикаментозне. У клініці, EuReCa у важких випадках для лікування гострої серцевої недостатності, крім медикаментозної терапії, з успіхом використовується ізольована ультрафільтрація, внутрішньоаортальна балонна контрапульсація та, у випадку шоку, екстракорпоральна підтримка життя. При цьому ефективність цих методів оцінюється за допомогою безперервного доплерівського моніторингу серцевого викиду та лабораторними показниками.

Ціни в Києві

Консультація кардіолога первинна450 грн
Консультація кардіолога пацієнтів, які лікувались або консультувались у клініці300 грн
УЗД сегментарної скоротливості ЛШ серця та векторний аналіз ЕхоКГ 650 грн
488 грн - за попереднім записом

Додаткова інформація

Нестабільна стенокардія

Інфаркт міокарда

Стабільна стенокардія

Ішемічна хвороба серця
+38(044)33-999-03
Київ, вул. Хорива, 23В
Передзвонити
© Умови використання
Ліцензія на медичну практику МОЗ України №683 від 7.07.2016 р.
FacebookFacebook