EuReCa
МУЛЬТИДИСЦИПЛІНАРНА КЛІНІКА
Меню Меню

Гостра серцева недостатність

Бабочкіна Аліса Русланівна
Бабочкіна Аліса Русланівна16 років досвіду
Лікар-кардіолог вищої категорії
Співавтор 5 патентів на винахід та 25 публікацій у фахових періодичних виданнях. Постійний учасник медичних конференцій, навчальних програм.
Парацій Оксана Михайлівна
Парацій Оксана Михайлівна13 років досвіду
Лікар-аритмолог, лікар-кардіолог І категорії
Співавтор наукових робіт та клінічних протоколів. Член асоціації аритмологів України. Друга спеціальність – «Функціональна діагностика».

Гостра серцева недостатність – це різке погіршення функції міокарду, в результаті якого зменшується серцевий викид та збільшується розрив між потребою організму в кисні та його надходженням. Це одна з найчастіших причин смерті внаслідок серцево-судинних захворювань.

Симптоми гострої серцевої недостатності

Гостра серцева недостатність поділяється на лівошлуночкову, правошлуночкову та синдром малого серцевого викиду (кардіогенний шок).

При лівошлуночковій гострій серцевій недостатності у хворого спостерігається задишка, яка може перейти в задуху, кашель та аритмію. Також спостерігається зниження артеріального тиску та блідість шкіри. При погіршенні стану може виникнути набряк легень та з’явиться кашель з виділенням піни.

Симптомами правошлуночкової гострої серцевої недостатності є задишка, задуха, болі за грудиною, бронхоспазм, холодний піт, синюшність  шкіри та набухання вен на шиї. Пульс стає прискореним і ниткоподібним.

Синдром малого серцевого викиду має наступні симптоми: больовий синдром, зниження артеріального тиску (аж до нуля) прискорений ниткоподібний пульс та  бліда шкіра.

В подальшому може виникнути набряк легень та ниркова недостатність.

Симптоми гострої серцевої недостатності

Діагностика гострої серцевої недостатності

Діагностика гострої серцевої недостатності базується на виявленні її клінічних ознак, які, втім, є неспецифічними (тобто ці ознаки можуть спостерігатись і при інших захворюваннях). Тому у клініці EuReCa застосовують обов’язкове лабораторне підтвердження діагнозу. Крім того досвідчені лікарі за допомогою найсучаснішого методу УЗД серця (ехокардіографії з векторним аналізом) обов’язково встановлять причину її виникнення.

Лікування гострої серцевої недостатності

Лікування гострої серцевої недостатності  – це цілий комплекс заходів, спрямованих на запобігання перевантаження серцевого м’язу та забезпечення адекватного надходження кисню до тканин. Лікування залежить від причини серцевої недостатності та ступеня її важкості. Як правило, лікування медикаментозне. У клініці, EuReCa у важких випадках для лікування гострої серцевої недостатності, крім медикаментозної терапії, з успіхом використовується ізольована ультрафільтрація, внутрішньоаортальна балонна контрапульсація та, у випадку шоку, екстракорпоральна підтримка життя. При цьому ефективність цих методів оцінюється за допомогою безперервного доплерівського моніторингу серцевого викиду та лабораторними показниками.


ОГЛЯД
Попередній огляд лікарем, при потребі збирається команда, до якої може увійти лікар, який направив пацієнта
ОБСТЕЖЕННЯ
Призначення тільки необхідних дообстежень, пройти які пацієнт може в т.ч. за місцем проживання
КОНСУЛЬТАЦІЯ
Встановлення діагнозу, призначення програми лікування. Особисто або віддалено (телемедично)
ЛІКУВАННЯ
Пройти лікування пацієнт може в будь-якій клініці на вибір, в т.ч. за місцем проживання

Ціни в Києві

Консультація кардіолога450 грн
300 грн - для зареєстрованих
УЗД сегментарної скоротливості ЛШ серця та векторний аналіз ЕхоКГ 650 грн
488 грн · за попереднім записом
Ціни, зазначені на сайті, носять ознайомчий характер і не є публічною офертою

Додаткова інформація

Нестабільна стенокардія

Інфаркт міокарда

Стабільна стенокардія

Ішемічна хвороба серця

Програма лояльності

Пацієнтам, які вже отримали в клініці будь-яку послугу (зареєстровані), по окремим прозиціям пропонуються спеціальні ціни на послуги.
+38(044)33-999-03
Київ, вул. Хорива, 23В
Передзвонити
© Умови використання
Ліцензія на медичну практику МОЗ України №683 від 7.07.2016 р.
FacebookFacebook