ЛЮДЯМ ІЗ ПОРУШЕННЯМ ЗОРУ B/W mode
EuReCa
Записатись на прийом
особистий/дистанційний
МенюМеню
Вхід для лікарів
Вхід для лікарів

Парацій Оксана Михайлівна
Парацій Оксана Михайлівна17 років досвіду
Лікар-аритмолог, лікар-кардіолог І категорії
Співавтор наукових робіт та клінічних протоколів. Член асоціації аритмологів України. Друга спеціальність – «Функціональна діагностика».
Крушинська Ніна Анатоліївна
Крушинська Ніна Анатоліївна17 років досвіду
Лікар-кардіолог, кандидат медичних наук
Автор 15 друкованих наукових праць. Захистила кандидатську дисертацію на тему: «Оцінка порушень пружно-еластичних властивостей артерій у хворих з артеріальною гіпертензією та синдромом обструктивного апное сну, можливості корекції»

Стабільна стенокардія

Стабільна стенокардія це одна з форм ішемічної хвороби серця (ІХС). Стенокардія - це біль або дискомфорт у грудній клітці, що найчастіше пов’язана з епізодами зворотньої ішемії або гіпоксії (порушення кровопостачання та надходження кисню) міокарду, яка виникає унаслідок перевищення потреб міокарду у кисні над можливостями його постачання, які найчастіше викликаються фізичним навантаженням, емоційний або іншим стресом, але можуть виникати і спонтанно — без видимої причини. Також до стабільної стенокардії відносять стабільну, часто безсимптомну, фазу після гострого коронарного симптому.

Механізм розвитку стабільної стенокардії - анатомічні атеросклеротичні та/або функціональні зміни епікардіальних судин та/або мікроциркуляторного русла (дрібних судин – капілярів та ін.).

Факторами ризику розвитку ішемічної хвороби серця є гіпертензія, гіперхолестеринемія, цукровий діабет, гіподинамія (малорухливий образ життя), ожиріння, тютюнопаління та наявність ішемічної хвороби серця у близьких родичів (батьків, братів/сестер).

Симптоми та перебіг стабільної стенокардії

Стабільна стенокардія може мати безсимптомний перебіг або мати прояви (симптоми). Основним (патогномонічним) симптомом стенокардії є типовий (ангінозний) біль. Стабільна стенокардія може тривати довгий час та перерватись розвитком гострого коронарного синдрому.

Основним симптомом стенокардії є (ангінозний) біль. Типова стенокардія (точно визначена стенокардія) відповідає усім трьом критеріям:

  • загрудинний біль типового характеру та тривалості;
  • біль провокується фізичним або емоційним стресом;
  • біль проходить протягом хвилин після відпочинку та/або прийому нітратів

Атипова стенокардія (ймовірна стенокардія) – ангінозний біль, який характеризується будь-якими двом з трьох наведених вище критеріїв. Нестенокардитичний (неангінозний) біль не відповідає жодному з критеріїв або лише одному з них.

Діагностика

У клініці EuReCa обстеження пацієнтів зі стабільною стенокардією (або з підозрою на неї) проводиться відповідно до рекомендацій європейської та американської асоціацій кардіологів і включає:

  • електрокардіографічне дослідження
  • ЕхоКГ с визначення сегментарної скоротливості, деяким категоріям пацієнтів УЗД судин голови та шиї;
  • хотерівський моніторинг ЕКГ виконується пацієнтам з підозрою на аритмію та у тих, у кого є підозра та те, що причиною стенокардії є спазм коронарних судин;
  • найбільш інформативним методом діагностики ішемічної хвороби серця є стрес- ЕхоКГ з фармакологічними пробами. Інформативність цього методу значно вища, ніж проб с фізичним навантаженням, а вартість значно нижча ніж при використанні КТ, МРТ для візуалізації ефектів фармакологічних проб.
  • коронарна ангіографія є «золотим стандартом» діагностики атеросклеротичного ураження коронарних артерій. Разом з цим, у більшості випадків це дослідження не дозволяє діагностувати стенокардію функціонального характеру (обумовлену спазмом судин). Також, застосування цього діагностичного методу не позбавлене ризиків, включаючи ниркову недостатність, кровотечі та ін.
  • лабораторні дослідження (визначення рівня тропоніну, загальний аналіз крові, глікованого гемоглобіну та глюкози крові, рівня креатиніну та швидкості клубочкової фільтрації, ліпідограми). У певних категорії пацієнтів також оцінюють функцію щитоподібної залози, печінки та рівень креатинфосфокінази крові. При підозрі на наявність серцевої недостатності (або її декомпенсації) визначається рівень BNP/NT-proBNP (мозкого натрійуретичного пептиду або його попердника — NT-про-мозкового натрійеретичного пептиду), які є дуже чутливими маркерами міокардіальної дисфункції (серцевої недостатності).
  • рентгенографічне дослідження органів грудної клітки проводиться пацієнтам з атиповою стенокардією або тим, у кого підозрюються серцева недостатність;

У клініці EuReCa застосовується рекомендований Європейським товариством кардіологів діагностичний алгоритм стабільної стенокардії заснований на клінічній оцінці передтестової (перед проведенням діагностичних проб) ймовірності стабільної стенокардії у пацієнтів. Цей підхід враховує індивідуальні особливості пацієнта і дозволяє уникнути зайвих досліджень (як інвазивних, так і неінвазивних) та заощадити час і кошти на проведення діагностики. Так, відповідно до цих рекомендацій коронарна ангіографія у пацієнтів із стабільною стенокардію повинна використовуватись лише у пацієнтів, які налаштовані на хірургічне (черезшкірне коронарне втручання або коронарне шунтування) лікування та мають високу або помірну передтестову ймовірність діагнозу стабільна стенокардія.

Клініка організовує та проводить медикаментозне та хірургічне лікування стабільної стенокардії (черезшкірне коронарне втручання та коронарне шунтування). При виборі тактики лікуванні лікарі клініки керуються уподобаннями пацієнта та міжнародними рекомендаціями відповідно до яких якість життя хворих на стабільну стенокардію вища при хірургічному лікуванні, а позитивний вплив хірургічного лікування на тривалість життя (порівняно з медикаментозним) все ще лишається предметом дискусій.

Вибір хірургічного методу лікування (черезшкірне коронарне втручання або коронарне шунтування) також залежить від багатьох факторів, таких як особливості анатомії уражень коронарних артерій, кількість уражених судин таї ступінь ураження, наявні супутні захворювання та ін.


ОГЛЯД
Попередній огляд лікарем, при потребі збирається команда, до якої може увійти лікар, який направив пацієнта
Записатись на прийом
ОБСТЕЖЕННЯ
Призначення тільки необхідних дообстежень, пройти які пацієнт може в т.ч. за місцем проживання
КОНСУЛЬТАЦІЯ
Встановлення діагнозу, призначення програми лікування. Особисто або віддалено (телемедично)
ЛІКУВАННЯ
Пройти лікування пацієнт може в будь-якій клініці на вибір, в т.ч. за місцем проживання

Ціни в Києві

ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ
грн
ПРОГРАМА ЛОЯЛЬНОСТІ
грн
Електрокардіографія (ЕКГ)
ЕКГ (заключення лікаря) 130
Холтерівський моніторинг ЕКГ 530
Холтерівський моніторинг ЕКГ з консультацією аритмолога1 130
Консультації
Консультація кардіолога600450
для зареєстрованих
або
за направленням лікаря
Ультразвукова діагностика (УЗД)
УЗД серця. Стрес-ехокардіографія (Ехо-КГ) з фармакологічними пробами860

Ціни, зазначені на сайті, носять ознайомчий характер і не є публічною офертою


Додаткова інформація

Гостра серцева недостатність

Інфаркт міокарда

Нестабільна стенокардія

Ішемічна хвороба серця

Програма лояльності

Пацієнтам, які вже отримали в клініці будь-яку послугу (зареєстровані), по окремим позиціям пропонуються спеціальна вартість послуги.

Тобто, для нових пацієнтів, вартість другої і далі послуг будуть рахуватись як для зареєстрованих.

Програма лояльності

Під час консультації лікар може рекомендувати провести дообстеження. У разі, якщо пацієнт проходитиме їх в нашій клініці, вартість деяких послуг буде нижчою.

Програма лояльності

При направленні сімейного або профільного лікаря іншого медичного закладу. Пацієнту необхідно отримати направлення, історію хвороби та, бажано, контактні дані лікаря для можливості прямого зв'язку.
© Умови використання
Ліцензія на медичну практику МОЗ України №683 від 7.07.2016 р.
FacebookFacebook