EuReCa
МУЛЬТИДИСЦИПЛІНАРНА КЛІНІКА
Записатись на прийом
особистий/дистанційний
ЗАРАЗ ПРАЦЮЄМО
Меню Меню
Парацій Оксана Михайлівна
Парацій Оксана Михайлівна13 років досвіду
Лікар-аритмолог, лікар-кардіолог І категорії
Співавтор наукових робіт та клінічних протоколів. Член асоціації аритмологів України. Друга спеціальність – «Функціональна діагностика».
Крушинська Ніна Анатоліївна
Крушинська Ніна Анатоліївна13 років досвіду
Лікар-кардіолог, кандидат медичних наук
Автор 15 друкованих наукових праць. Має досвід роботи з пацієнтами кардіологічного та загальнотерапевтичного профілю.

Стабільна стенокардія

Стабільна стенокардія це одна з форм ішемічної хвороби серця (ІХС). Стенокардія - це біль або дискомфорт у грудній клітці, що найчастіше пов’язана з епізодами зворотньої ішемії або гіпоксії (порушення кровопостачання та надходження кисню) міокарду, яка виникає унаслідок перевищення потреб міокарду у кисні над можливостями його постачання, які найчастіше викликаються фізичним навантаженням, емоційний або іншим стресом, але можуть виникати і спонтанно — без видимої причини. Також до стабільної стенокардії відносять стабільну, часто безсимптомну, фазу після гострого коронарного симптому.

Механізм розвитку стабільної стенокардії - анатомічні атеросклеротичні та/або функціональні зміни епікардіальних судин та/або мікроциркуляторного русла (дрібних судин – капілярів та ін.).

Факторами ризику розвитку ішемічної хвороби серця є гіпертензія, гіперхолестеринемія, цукровий діабет, гіподинамія (малорухливий образ життя), ожиріння, тютюнопаління та наявність ішемічної хвороби серця у близьких родичів (батьків, братів/сестер).

Симптоми та перебіг стабільної стенокардії

Стабільна стенокардія може мати безсимптомний перебіг або мати прояви (симптоми). Основним (патогномонічним) симптомом стенокардії є типовий (ангінозний) біль. Стабільна стенокардія може тривати довгий час та перерватись розвитком гострого коронарного синдрому.

Основним симптомом стенокардії є (ангінозний) біль. Типова стенокардія (точно визначена стенокардія) відповідає усім трьом критеріям:

  • загрудинний біль типового характеру та тривалості;
  • біль провокується фізичним або емоційним стресом;
  • біль проходить протягом хвилин після відпочинку та/або прийому нітратів

Атипова стенокардія (ймовірна стенокардія) – ангінозний біль, який характеризується будь-якими двом з трьох наведених вище критеріїв. Нестенокардитичний (неангінозний) біль не відповідає жодному з критеріїв або лише одному з них.

Діагностика

У клініці EuReCa обстеження пацієнтів зі стабільною стенокардією (або з підозрою на неї) проводиться відповідно до рекомендацій європейської та американської асоціацій кардіологів і включає:

  • електрокардіографічне дослідження
  • ЕхоКГ с визначення сегментарної скоротливості, деяким категоріям пацієнтів УЗД судин голови та шиї;
  • хотерівський моніторинг ЕКГ виконується пацієнтам з підозрою на аритмію та у тих, у кого є підозра та те, що причиною стенокардії є спазм коронарних судин;
  • найбільш інформативним методом діагностики ішемічної хвороби серця є стрес- ЕхоКГ з фармакологічними пробами. Інформативність цього методу значно вища, ніж проб с фізичним навантаженням, а вартість значно нижча ніж при використанні КТ, МРТ для візуалізації ефектів фармакологічних проб.
  • коронарна ангіографія є «золотим стандартом» діагностики атеросклеротичного ураження коронарних артерій. Разом з цим, у більшості випадків це дослідження не дозволяє діагностувати стенокардію функціонального характеру (обумовлену спазмом судин). Також, застосування цього діагностичного методу не позбавлене ризиків, включаючи ниркову недостатність, кровотечі та ін.
  • лабораторні дослідження (визначення рівня тропоніну, загальний аналіз крові, глікованого гемоглобіну та глюкози крові, рівня креатиніну та швидкості клубочкової фільтрації, ліпідограми). У певних категорії пацієнтів також оцінюють функцію щитоподібної залози, печінки та рівень креатинфосфокінази крові. При підозрі на наявність серцевої недостатності (або її декомпенсації) визначається рівень BNP/NT-proBNP (мозкого натрійуретичного пептиду або його попердника — NT-про-мозкового натрійеретичного пептиду), які є дуже чутливими маркерами міокардіальної дисфункції (серцевої недостатності).
  • рентгенографічне дослідження органів грудної клітки проводиться пацієнтам з атиповою стенокардією або тим, у кого підозрюються серцева недостатність;

У клініці EuReCa застосовується рекомендований Європейським товариством кардіологів діагностичний алгоритм стабільної стенокардії заснований на клінічній оцінці передтестової (перед проведенням діагностичних проб) ймовірності стабільної стенокардії у пацієнтів. Цей підхід враховує індивідуальні особливості пацієнта і дозволяє уникнути зайвих досліджень (як інвазивних, так і неінвазивних) та заощадити час і кошти на проведення діагностики. Так, відповідно до цих рекомендацій коронарна ангіографія у пацієнтів із стабільною стенокардію повинна використовуватись лише у пацієнтів, які налаштовані на хірургічне (черезшкірне коронарне втручання або коронарне шунтування) лікування та мають високу або помірну передтестову ймовірність діагнозу стабільна стенокардія.

Клініка організовує та проводить медикаментозне та хірургічне лікування стабільної стенокардії (черезшкірне коронарне втручання та коронарне шунтування). При виборі тактики лікуванні лікарі клініки керуються уподобаннями пацієнта та міжнародними рекомендаціями відповідно до яких якість життя хворих на стабільну стенокардію вища при хірургічному лікуванні, а позитивний вплив хірургічного лікування на тривалість життя (порівняно з медикаментозним) все ще лишається предметом дискусій.

Вибір хірургічного методу лікування (черезшкірне коронарне втручання або коронарне шунтування) також залежить від багатьох факторів, таких як особливості анатомії уражень коронарних артерій, кількість уражених судин таї ступінь ураження, наявні супутні захворювання та ін.


ОГЛЯД
Попередній огляд лікарем, при потребі збирається команда, до якої може увійти лікар, який направив пацієнта
ОБСТЕЖЕННЯ
Призначення тільки необхідних дообстежень, пройти які пацієнт може в т.ч. за місцем проживання
КОНСУЛЬТАЦІЯ
Встановлення діагнозу, призначення програми лікування. Особисто або віддалено (телемедично)
ЛІКУВАННЯ
Пройти лікування пацієнт може в будь-якій клініці на вибір, в т.ч. за місцем проживання

Ціни в Києві

ЕКГ (заключення лікаря) 130 грн
Холтерівський моніторинг ЕКГ 500 грн
Холтерівський моніторинг ЕКГ з консультацією аритмолога1000 грн
750 грн· спеціальна пропозиція
УЗД серця. Стрес-ехокардіографія (Ехо-КГ) з фармакологічними пробами860 грн
Ціни, зазначені на сайті, носять ознайомчий характер і не є публічною офертою

Додаткова інформація

Гостра серцева недостатність

Інфаркт міокарда

Нестабільна стенокардія

Ішемічна хвороба серця

Програма лояльності

Пацієнтам, які вже отримали в клініці будь-яку послугу (зареєстровані), по окремим прозиціям пропонуються спеціальні ціни на послуги.
+38(044)33-999-03
Київ, вул. Хорива, 23В
Передзвонити
© Умови використання
Ліцензія на медичну практику МОЗ України №683 від 7.07.2016 р.
FacebookFacebook