ЛЮДЯМ ІЗ ПОРУШЕННЯМ ЗОРУ B/W mode
EuReCa
Записатись на прийом
особистий/дистанційний
Як нас знайти Київ, вул. Авіаконструктора Антонова, 5
Графік роботи:
8:00-20:00, НД: 8:00-16:00
МенюМеню
Парацій Олексій Зіновійович
Парацій Олексій Зіновійович20 років досвіду
Лікар-аритмолог, кандидат медичних наук
Співавтор 6 патентів та 28 публікацій. Член Асоціації кардіохірургів України та Асоціації аритмологів України. Куратор та співорганізатор щорічних курсів.
Парацій Оксана Михайлівна
Парацій Оксана Михайлівна16 років досвіду
Лікар-аритмолог, лікар-кардіолог І категорії
Співавтор наукових робіт та клінічних протоколів. Член асоціації аритмологів України. Друга спеціальність – «Функціональна діагностика».

Фібриляція передсердь

Фібриляція передсердь (ФП), або миготлива аритмія, відноситься до найрозповсюдженіших стійких порушень ритму серця, розповсюдженість якого зростає з віком. Часто розвивається на фоні органічних захворювань серця, але у значної кількості пацієнтів ознаки ураження серця відсутні. Головними причинами, що призводять до високої захворюваності та смертності є гемодинамічні порушення та тромбоемболічні ускладнення.

На фібриляцію передсердь страждають 1–2% популяції. Передбачається зростання цієї цифри у наступні 50 років. Це пов'язано із збільшенням тривалості життя. 

ФП може тривалий час залишатися недіагностованою («німа» фібриляція передсердь), і багато пацієнтів з ФП ніколи не будуть госпіталізовані. Таким чином, істинна поширеність ФП, ймовірно, ближче до 2% популяції. Поширеність ФП зростає з віком, збільшуючись від < 0,5 % серед осіб віком 40-50 років до 5-15 осіб віком 80 років. Захворювання частіше зустрічається у чоловіків, ніж у жінок. Після досягнення 40-річного віку пожиттєвий ризик розвитку ФП у майбутньому становить, приблизно, 25%.

Під час фібриляції передсердь втрачається порядок проведення електричних імпульсів по верхнім камерам серця, хаотична імпульсація з частотою 400-600/хв. Частота серцевих скорочень, як правило, зростає, пульс неритмічний. Верхні камери серця практично перестають скорочуватись і виключаються з насосної функції серця, перерозтягуються, В лівому передсерді кров застоюється, що призводить до тромбоутворення. При відриванні тромбів і потраплянні в судинне русло розвивається найбільш грізне ускладнення – інсульт. 15 – 20% всіх інсультів зустрічається у пацієнтів з постійною формою фібриляції передсердь.

Чим небезпечна фібриляція передсердь
ФП пов'язана зі збільшенням ризику смертності, інсульту, серцевої недостатності, зниженням толерантності до фізичного навантаження та погіршенням якості життя.

Класифікація фібріляції передсердь

Вперше виявлений епізод може характеризуватися будь-якою формою перебігу ( пароксизмальною, персистуючою, постійною), в залежності від того, яким буде результат його лікування.

Пароксизмальна характеризується тим, що напади аритмії припиняються самостійно, без зовнішнього втручання, і тривають зазвичай небільше 48 годин. Хоча пароксизми ФП можуть продовжуватися і до 7 діб, період у 48 годин є клінічно значущим, оскільки по закінченню цього періоду вірогідність спонтанної конверсії до синусового ритму є низькою.

Персистуючою вважається тоді, коли епізоди ФП або тривають довше 7 діб, або потребують зовнішнього втручання для їхнього припинення (кардіоверсії до синусового ритму) — за допомогою лікарських засобів або методу електричної кардіоверсії постійним струмом.

Тривало персистуюча така, що продовжується ≥1 року на момент, коли приймається рішення про застосування стратегії контролю ритму.

Постійною називається, коли пацієнт (і лікар) визнають постійну наявність аритмії. Таким чином, при постійній ФП не переслідується мета застосування втручань для контролю ритму.

Брадісистолічна форма - частота шлуночкових скорочень < 60/хв;

Тахісистолічна форма - частота шлуночкових скорочень > 90/хв.

Причини розвитку ФП

 • Патологія передсердь (структурне ремоделювання).
  Однією з причин розвитку ФП є віковий або післяопераційний фіброз передсердь зі зменшенням їхньої м'язової маси, який виникає внаслідок апоптозу (смерті) кардіоміоцитів. Причиною цього можуть бути як вікові зміни, так і дилятація передсердь при певних серцево-судинних захворюваннях. Результатом цих змін є неоднорідне проведення імпульсу по передсердям і утворення кіл re-entry, які є субстратом підтримання аритмії.
 • Тригерна активність вість легеневих вен.
  Тригери у легеневих венах – це ділянки тканини передсердь з більш коротким рефрактерним періодом, що також створюють сприятливі умови для патологічної циркуляції імпульсу.
 • Електричне ремоделювання передсердь.
  Або іншими словами – «фібриляція передсердь сприяє збереженню фібриляції передсердь». Збільшення тривалості епізодів ФП асоціюється з прогресуючим вкороченням ефективного рефрактерного періоду.
 • Активація ренін-ангіотензин-альдостеронової системи (РААС).
  Активація РААС призводить до зростання тиску у лівому передсерді та збільшує напруження його стінок, що в свою чергу призводить до структурного ремоделювання (фіброз, дилятація). Тому препарати, що знижують активність РААС (інгібітори АПФ, сартани), повинні включатися у схеми лікування пацієнтів з ФП.

Діагностика

Лікування


ОГЛЯД
Попередній огляд лікарем, при потребі збирається команда, до якої може увійти лікар, який направив пацієнта
Записатись на прийом
ОБСТЕЖЕННЯ
Призначення тільки необхідних дообстежень, пройти які пацієнт може в т.ч. за місцем проживання
КОНСУЛЬТАЦІЯ
Встановлення діагнозу, призначення програми лікування. Особисто або віддалено (телемедично)
ЛІКУВАННЯ
Пройти лікування пацієнт може в будь-якій клініці на вибір, в т.ч. за місцем проживання

Ціни в Києві

ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ
грн
ПРОГРАМА ЛОЯЛЬНОСТІ
грн
Електрокардіографія (ЕКГ)
Холтерівський моніторинг ЕКГ 530
ЕКГ (без заключення лікаря) 80
ЕКГ (заключення лікаря) 13080
при консультації
Електрокардіостимуляція
Електрична кардіоверсія1 500
Фармакологічна кардіоверсія1 500
Консультації
Консультація аритмолога600
Консультація аритмолога та холтерівський моніторинг ЕКГ1 130

Ціни, зазначені на сайті, носять ознайомчий характер і не є публічною офертою


Додаткова інформація

Покращення діагностики фібриляції передсердь може зменшити частоту інсультів

Часті питання: Аритмія

Зростання ризику виникнення фібриляції передсердь із збільшенням тривалості робочого дня

Програма лояльності

Пацієнтам, які вже отримали в клініці будь-яку послугу (зареєстровані), по окремим позиціям пропонуються спеціальна вартість послуги.

Тобто, для нових пацієнтів, вартість другої і далі послуг будуть рахуватись як для зареєстрованих.

Програма лояльності

Під час консультації лікар може рекомендувати провести дообстеження. У разі, якщо пацієнт проходитиме їх в нашій клініці, вартість деяких послуг буде нижчою.

Програма лояльності

При направленні сімейного або профільного лікаря іншого медичного закладу. Пацієнту необхідно отримати направлення, історію хвороби та, бажано, контактні дані лікаря для можливості прямого зв'язку.
© Умови використання
Ліцензія на медичну практику МОЗ України №683 від 7.07.2016 р.
FacebookFacebook